týždenná dávka inšpirácie o jedle, knihách a cestovaní

Budapešť s cestovkou

Budapešť s cestovkou

Vo svojom doterajšom živote som navštívila len pár európskych miest a nikdy som pri tom nešla cez cestovku. Posledných pár rokov sa ale hlavne počas letných prázdnin snažím hľadať rôzne výlety po okolí, kam môžem zobrať svojho mladšieho 13-ročného brata. Videli sme už všeličo v okolí Bratislavy a Piešťan, kam sa dalo dostať prevažne s pomocou MHD. Pojazdní na vlastných štyroch kolesách sme len od minulého augusta (vďaka dedko!). Toto leto som chcela s bratom prejsť aj hranice a voľba padla na Budapešť.

Chcela som si výlet ako vždy zorganizovať sama, po spočítaní nákladov na cestu a vstupné mi ako víťaz vyšiel jednodňový zájazd, ktorý som náhodne objavila na portáli zlavadna.sk. Spýtala som sa brata, či by sa mu taký výlet páčil a nakoniec sa k výletu pridali aj moji rodičia. Zájazd som teda objednala online a začala som odrátavať týždne a dni do dňa D.

Budapesť cez cestovku

Výlet stál 20 Eur na osobu, v cene bola v podstate len doprava a prehliadka po meste so sprievodcom. Každopádne stále lacnejšie ako keby máme všetko riešiť sami. Vstup do Tropikária sme síce platili samostatne, avšak cena bola nižšia vďaka skupinovej zľave.

Odchod z Bratislavy bol o siedmej ráno a cesta trvala približne tri hodiny. Viem, že za takú cenu nemôžem očakávať luxus, avšak autobus s fungujúcou klimatizáciou alebo iným spôsobom vetrania v horúcom augustovom dni by nebol na zahodenie. Sprievodca nám po ceste povedal rôzne informácie o Budapešti z minulosti aj prítomnosti (ktoré som si nezapamätala).

Prvou zastávkou bolo Tropikárium, odtiaľ sme sa presunuli na Hradný vrch a Citadelu a pešo sme prešli dokonca cez Reťazový most. Práve v tú sobotu bol most kvôli nejakému sviatku uzatvorený pre autá. Mali sme krásne počasie, takže výhľad z Citadely na mesto bol úžasný. Pešom sme prešli v centre k “Obchodnej ulici” Budapešti, kde sme mali rozchod na občerstvenie a podobne.

 

Tropikárium

Tropikárium je najväčšie stredoeurópske morské akvárium, ktoré je súčasťou obchodného komplexu Campona Shopping Centre. Hlavnou atrakciou je 1,4 mil. litrové žraločie akvárium s 11 metrov dlhým vyhliadkovým tunelom. Zaujímavé sú aj ďalšie menšie akváriá s rôznymi druhmi rýb, ale aj mnoho ďalších exotických zvierat. Menšia časť obhliadky stvárňuje tropický prales s pravidelnou tropickou búrkou. Na konci obhliadky nájdete nádrž plnú rají, ktoré si dokonca môžete aj pohladkať, ak sa vám podarí.

Aj keď Oceanarium v Lisabone sa mi páčilo o niečo viac, je výlet do Tropikária určite skvelý zážitok pre malých aj veľkých.

Budapešť je naozaj krásne mesto a veľmi ma mrzí, že vám k nášmu programu a miestam, ktoré sme videli, neviem povedať viac informácií. Vražedne rýchle tempo nášho sprievodcu mi nedovolilo počuť trištvrtinu z toho, čo o jednotlivých miestach hovoril a už vôbec som nestíhala fotiť. Budapešť teda budeme musieť navštíviť znovu a aspoň na celý víkend.

UložiťUložiťPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.